• Rzecznik Praw Ucznia

•   Granicą praw i wolności człowieka są prawa i wolności innych,
          Dlatego w kontaktach międzyludzkich wszyscy musimy pamiętać,
          Że nasze prawa kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa innych.

Drodzy Uczniowie. Witam Was wszystkich w nowym roku szkolnym 2022/2023
          Życzę Wam, abyście w tym trudnym czasie pandemii ( która nadal trwa ) czuli się w naszej szkole bezpiecznie, zarówno pod względem zdrowotnym, jak również przestrzegania Waszych praw.
          Jeżeli macie jakieś problemy możecie do mnie napisać na adres: kamilaruszkiewicz@gmail.com; postaram się Wam pomóc je rozwiązać. Wasz Rzecznik Praw Ucznia - Kamila Ruszkiewicz

Drodzy Uczniowie!
          Mam nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych, będziecie w naszej szkole czuli się bezpiecznie i będziecie mieli poczucie, że Wasze prawa są szanowane i przestrzegane. Przypominam jednocześnie, że obowiązującym dokumentem w szkole jest Statut, w którym zaznaczono Wasze prawa i obowiązki.
          W tym roku szkolnym zostałam wybrana na Rzecznika Praw Ucznia - bardzo Wam za to serdecznie dziękuje. Nazywam się Kamila Ruszkiewicz - jestem nauczycielem techniki oraz współorganizującym kształcenie w klasie 1B.
          Zadaniem Rzecznika jest bronić praw uczniów i pomagać w tych wszystkich momentach, w których te prawa nie są przestrzegane. Każdy z Was może się zwracać do mnie ze sprawami, w których będzie potrzebował pomocy i wsparcia. Dołożę wszelkich starań, aby znaleźć dobry i pokojowy sposób rozwiązania wszelkich problemów.
          Zapraszam w każdą środę 14.25 do pokoju nauczycielskiego tam czekam na Was.

Rzecznik Praw Ucznia
          Kamila Ruszkiewicz

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 września 2020 r. uczniowie wybrali nowego Rzecznika Praw Ucznia. W tym roku szkolnym najwięcej głosów uzyskał Pan Krystian Bielecki, który będzie pomagał w rozwiązywaniu konfliktów na płaszczyźnie uczeń-nauczyciel oraz nauczyciel-uczeń. Dodatkowo będzie czuwał nad przestrzeganiem praw i obowiązków ucznia. Po pomoc w rozwiązaniu problemu może zwrócić się jedna osoba lub cała klasa.

Rzecznik Praw Ucznia działa zgodnie ze Statutem Szkoły, Regulaminem Samorządu Uczniowskiego, Konwencją Praw Dziecka. Celem jego działalności jest aktywne ingerowanie w życie szkoły wszędzie tam, gdzie naruszane są prawa ucznia i inicjowanie działań mających na celu ich ochronę.

Drodzy Uczniowie!

Dziękuję Wam za zaufanie jakim obdarzyliście mnie wybierając na Rzecznika Praw Ucznia. Mam nadzieję, że nie będziecie zawiedzeni tym wyborem i nasza współpraca będzie owocowała tylko w same sukcesy i pozytywnie rozwiązane sprawy.

Z okazji nowego roku szkolnego 2020/2021 życzę Wam samych sukcesów w nauce, rozwoju starych i zdobycia nowych prawdziwych przyjaźni. Niech Wasze umysły będą otwarte na wszelką naukę i pomoc.

Pamiętajcie, że Nauczyciele są po Waszej stronie i zawsze są gotowi do tego, aby pomóc Wam przejść tę ogromną drogę jaką jest wiedza. „Podróż tysiąca mil zawsze zaczyna się od jednego kroku”. Gdyby jednak ta „autostrada wiedzy” czasem natrafiła na „korek nieporozumień” między Wami a Nauczycielami, to pamiętajcie, że ja – Wasz Rzecznik – jestem gotowy do tego, aby „zbudować most” dobrej komunikacji.

Liczę na Waszą współpracę, zrozumienie i dojrzałość.

Rzecznik Praw Ucznia

Krystian Bielecki

JAK SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z RZECZNIKIEM?

W trybie nauki stacjonarnej pełnię dyżury we wtorki i czwartki od 12:40 do 13:25. Podczas nauki zdalnej również jestem do Waszej dyspozycji pod adresem mailowym kwbielecki@wp.pl. Wszyscy mogą więc kierować swoje pytania i napisać o swoich problemach na podany powyżej adres.